Anasayfa » Webmaster

Plesk Panel Mysql Veritabanı Oluşturma

27 Ekim 2012 21:58 Yazar:Mecnun R. 3.422 kez okundu Yorum Yok
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylas FriendFeed'de Paylaş

Merhabalar,
Daha önce ‘Cpanel Veritabanı Oluşturma‘ başlıklı yazımda cpanel üzerinde mysql database oluşturmayı anlatmıştım. Bu sefer Plesk panel üzerinde mysql database oluşturmayı resimli olarak anlatacağım. Baştan belirteyim, yaşayacağınız olumsuzluklarda ve alacağınız hatalarda destek almak isterseniz yazı altındaki yorum kısmından bana ulaşabilirsiniz.
Plesk panelimize giriş yapıyoruz. Tarayıcınıza “sitenizinismi.com:8443” şeklinde komut verdiğinizde giriş sayfasına ulaşmış olmanız gerekiyor. Ulaşamıyorsanız sizin panele farklı yoldan ulaşılıyor demektir. 🙂 Host sağlayıcınızdan giriş yöntemini öğrenmenizi öneriyorum.

1- Plesk panele giriş yaptıktan sonra reseller hosting kullanıcıları için “Websites & Domains” (Websiteleri ve Alan Adları), hosting kullanıcıları için “Applications & Services” (Uygulamalar ve Servisler) kısmından, “Database” (Veritabanı) ‘e tıklıyoruz.

2- Açılan sayfada “Add New Databasee (Yeni Veritabanı Ekle) tıklayınız.

3-“Database Name” kısmına database için isim oluşturuyoruz. “Type” bölümünde  “Mysql” seçiyoruz. “OK” (Tamam) diyerek veritabanımızı oluşturuyoruz.

4- Açılan sayfada database’ i başarıyla oluşturduğumuzu görüyoruz. “Add New Database User” a (Yeni Veritabanı Kullanıcısı Ekle) tıklıyoruz.

5-Buradan Database username’e kullanıcı adı, Password kısmına şifre ve Confirm password’e de oluşturduğumuz şifreyi tekrar girerek “OK” (Tamam) diyoruz.

6- Veritabanımıza başarılı bir şekilde kullanıcı oluşturduk.

Başarıyla Database (Veritabanı) oluşturduk. Umarım faydalı bir anlatım olmuştur. Veritabanı (database) isminizi, Veritabanı kullanıcı adınızı ve Veritabanı kullanıcı şifrenizi bir kenara not ediniz. Sizlere gerekli olan üç temel bilgi tam olarak bunlardır. Hayırlı Olsun. 🙂

5 sene önce yazılmıştır.

Benzer Yazılar

    Cpanel Veritabanı Oluşturma
    Merhabalar, Bu yazımda sizlere web sayfaları oluşturmak için gerekli olan, verilerimizin kayıt altına alındığı veritabanı servislerinden mysql oluşturmayı anlatacağım. Bu anlatım cpanel üzerine olacaktır. Plesk panel kullananlar için...
Gelen Aramalar : plesk panel mysql oluşturma (13)

Mecnun R.

http://www.omrum.net O artık resmen bir ekonomist. Aynı zamanda web geliştirici ve blog yazarı. Gitarıyla seslendirmeye çalıştığı şarkılarda yaşayan bir ruh hastası. İşte sana minik bir tanıtım yazısı. Detaylı bilgi için tıklaman gereken yer Hakkımda sayfası..! Mecnun R.

Bu yazı hakkında yorum yapmak ister misin ?

RSS ile bu yazıya yapılan yorumları takip edin.
Yorumlarınız hava filtresinden geçtikten sonra yayınlanacaktır.Ona göre yazınız. :)

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yorumlarınızda görünmesini istediğiniz avatarı bu adresten e-postanıza tanımlayabilirsiniz » Gravatar.