Yürüyen Merdiven

1. TÜDAT Kültür Şöleni

yazan: Mecnun R.

Merhabalar,

Uzun bir aradan sonra tekrardan sizlerleyim.Zor ve yorucu güz döneminden başarılı bir şekilde bahar dönemine geçişle beraber gelen Kültür Şölenine katılma teklifiyle başlamak istiyorum. 1.TÜDAT Kültür Şölenine katılmaya karar veren okulumuz daha önce gerçekleştirdiğim sunumları beğenmiş olduğundan benimde aralarında olmamı istediler ve mutlulukla kabul ettim.Erciyes Üniversitesi’nin düzenlediği bu eşsiz güzellikteki etkinlik içerisinde yer almaktan ve havasını solumaktan çok büyük keyif aldığımı belirtmek isterim.

TÜDAT Kültür Şöleni Nedir ? Erciyes Üniversitesi Türk Dünyası ve Akraba Toplulukları (TÜDAT) Kulübü’nün düzenlediği tüm Türki Cumhuriyetlerden kardeşlerimizin bulunduğu kocaman bir şölendir.TÜDAT, Türkiye’de öğrenim gören yabancı uyruklu öğrencilerin, üniversiteleri tarafından oluşturulan gruplarla katıldığı, ülkelerine dair sunumların,oyunların,tanıtımların gerçekleştirildiği bir yarışma havasında birlikte olma projesidir.Proje için çalışan değerli hocalarımıza özellikle Yrd. Doç. Dr. Celil ARSLAN hocamıza ve destek veren herkese çok teşekkür ederim.

Ve okulumuzdaki Türkmenistan’lı öğrencilerle Türkmenistan’ı, Kushtdepdi Türkmen Halk Oyununu ve bu oyunun Türkiye’de ki Semah ile benzerliklerini gösterme adına gerçekleştirdiğimiz sunumun yarışmada birinci olduğunu belirtmek isterim.Ben Türkiyeli hatta bir Sivaslı olarak Türkmen grubunda Türkmenistan’lı arkadaşlarıma yardımcı olmak için bulundum. 🙂 Konserlerle,panellerle keyifli bir halde sürdürülen programın ve sonundaki kayseri gezisinin ardından şehirden ayrıldığımızı fakat Türk kardeşlerimle kurduğum gönül bağında mutlulukla hala tekrar tekrar yaşadığımı belirtmek isterim.Şölene katılmamız için çalışan, Annakully hocama ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.Aynı zamanda bahar döneminide sorunsuz atlattığımı belirtir 4.sınıf iktisat öğrencisi olduğumu bildiririm.

🙂 artıkın son sınıfım 😛

Yazar Bilgisi

Mecnun R.

O artık resmen bir ekonomist. Aynı zamanda web geliştirici ve blog yazarı. Gitarıyla seslendirmeye çalıştığı şarkılarda yaşayan bir ruh hastası. İşte sana minik bir tanıtım yazısı. Detaylı bilgi için tıklaman gereken yer Hakkımda sayfası...

Yorum Yap