Mektup

Aslı Sensin!

yazan: Mecnun R.

Senin beni ayağına çağırmış gibi bir durumu düşünmen, düşündürmen ihtimalinden ötürü rahatsız hissetmiş olabileceğin bir anda, belki de dakikalarca çekinerek topladığın cesaretle, bana doğru ayaklanmış halinin bende bıraktığı izi hatıralarıma senin o gördüğüme inandığım hassas ruhun kadar ince ince kazıdığımı biliyor muydun?

Konuşmadım ki daha evvel biriyle. Tanışmak istemedim ki ben böyle kimseyle. Kırmadan geriçevirdim belki bir çoğunu ama hiç aklıma gelmedi benimde birgün biriyle konuşmak isteyeceğim. Ben daha evvel böyle bir şey hissetmedim. Bu hisleride gelip karşında dillendiremedim. Durumlar elvermedi. Belkide ben fazla hassas düşündüm. Ben kendimi sana tanıtmadan nasıl açılabilirdim ki? Belki sana zarar gelebilirdi, belki de bana. Bana dediğim, amacı dışında hareket etmiş olma durumuna düşme ihtimalimdi değer verdiğim o bilge insana karşı. Aslı olmayan bir çok çirkin söz çıkabilirdi başkalarının ağzından, sana olan ilgimden ötürü. Seni üzebilirdi. Sosyal medya üzerinden sana ulaşmaya çalışmak istememde hep bu yüzdendi. Bugün oldu hâlâ cesaret edemedim. Çünkü kalbim konuşmama izin vermeyecek gibi çarpıyor konuşmaya her niyetlendiğimde bile.

Anlatabiliyor muyum ?
Ben kimseyle konuşmadım böyle. Ne konuşulur, nasıl açıklanır bilmiyorum. Ben seninle konuşamadığım için ilerde çok çok pişman olmakta istemiyorum. Belki dakikaların bile önemi var.

Sanırım senden hâlâ bir beklentim var. Bu yazıyı okuyorsan anlamışsındır. Ya kabul et, sadece ılımlı olduğunu bileyim. Ya da reddet bu hissettiklerimin aslını görmek istemediğini, senin için hiç bir önemi olmadığını düşüneyim.

Belki hayatında biri vardır. Eğer öyleyse verdiğim rahatsızlıktan ve hatta huzursuzluktan ötürü pişman olacağımı bil lütfen. Onuda belli edebilirsin seni bir daha görmeme engel olarak…

Şuan bulunduğun şehirde seninle aynı havayı soluyan, seni düşünen, seni düşündükçe heyecanlanan, heyecanlandıkça konuşamayan biri var. Umarım sadece birdir.
Kalan ömrümün yine yağmurun bastırdığı bir gününde, seninle karşı duraklarda değilde, aynı durakta göz göze olabilme arzusu ile…

Yazar Bilgisi

Mecnun R.

O artık resmen bir ekonomist. Aynı zamanda web geliştirici ve blog yazarı. Gitarıyla seslendirmeye çalıştığı şarkılarda yaşayan bir ruh hastası. İşte sana minik bir tanıtım yazısı. Detaylı bilgi için tıklaman gereken yer Hakkımda sayfası...

Yorum Yap