Mavi Dünyam!

Beceremedin

yazan: Mecnun R.

Sadece uzun uzun gecelerde mutlu olabilmeyi düşledim seninle. Balkonunun altında sabahladım. Ona-buna sırf senin için tahammül gösterirken sen hep gölge düşmüş pencerenden baktın. Görebileceğine inandım. Sabrettim.

Hikayelerimi verdim tadımlık. Küçük şeylerle büyüttüm mutluluklarımı. Sense kendini o aptal küçük şeylerle mutlu olabileceğin yalanına inandırdın. Sen hiç mutlu olmadın. Kendini kandırdın. Farklı renklerle gördün dünyamızı. Dünyamız ki cehennemimi cennetinden gelerek rahatsız ettiğin yalanın karanlığı. Umudun  yıkıldığı, zehirlerin aktığı, mavilerin yandığı…

Çok büyük hayallere sığdırmışım senin soluklandığın nefesini. Tenden geçip can etmişim. Karanlık bir oyuna dahil etmişim kendimi. Bile bile, seze seze mutsuzluk adına mutlu etmeye meyletmişim. Anlık masallar çizmişsin, eğlenebilmek için o karanlık dünyanda bir oyuncak etmişsin.

Darmadağın artık görebildiğine inandığın inancım. Karanlık dünyam. Bataklık hayallerim. Ne güzel günlerdi… Uğrama artık.

Bilemeyeceksin, hiçbir zaman hissedemeyeceksin. Kendinden geçip sana yar diyeni göremeyeceksin. Götürdüğün imkanı, elinde tutamadan düşüreceksin.

Yeni sen var artık bir yanda. Diğer yanda resimlerin. Gözlerini çeviremiyorum kaldığı derinliklerden. Tekrar yaşıyorum seni, bıraktığın yerden. En baştan, zifiri karanlık geceden. Benden uzaklarda, suretsiz gönüllere tuzak olurken. Sen aklından neler geçirdin, neler düşledin yokluk gecesindeyken.
Takvimler başa sarıyor…

Yazar Bilgisi

Mecnun R.

O artık resmen bir ekonomist. Aynı zamanda web geliştirici ve blog yazarı. Gitarıyla seslendirmeye çalıştığı şarkılarda yaşayan bir ruh hastası. İşte sana minik bir tanıtım yazısı. Detaylı bilgi için tıklaman gereken yer Hakkımda sayfası...

Yorum Yap