Bir kedim olmadı hâlâ

yazan: Mecnun R.

Hatırladığım en güzel, en sıcak, en ışıltılı, en mutlu günlerimsin. Kulağıma gelen tüm güzel seslerin sebebisin. Gözlerinle renk verdiğin dünyam seninle huzurlu. Sense senden habersizsin.

Başucumda, yüzümü yasladığım yastığımda senin izin var. Senin yüzün var. Her gece uyumadan önce öptüğüm gamzenle, her sabah gülerek odamda yankılanan bir “günaydın ‘ın var.

Üzerine alınırsın diye yazmaya korktuklarım var. Sen bilmesen de beni sensiz kalmaktan kurtarmaya çalıştığım bir çocukluğum var. Yokluk değil seni sensiz yaşamaya çalışmam. Var olabilmek hâlâ senle, sesinle, gözlerinle, gülüşünle… Mutlu olabilmek hayalinle.

Yağmur yağdığında montumun içinde kaybolan şirin bir kızı aramak kadar heyecanlı güneşli bir güne uyanmak. Islak kaldırımların ardından toprak kokusunu beraber solumak aynı şehirde. Aynı sokaktan geçerken kokunu duymak kadar ağlamaklı ellerinin üşüdüğünü bilmek.

Sen görmesen de, bilmesen de, belki hissetmesen de sarılmak kadar, öpmek kadar değerli yokluğuna bakmak… Mutlu olduğumu bil. Hâlâ hiç sensiz kalmadım ben sensiz. Ömür bu, bir kuşun kanat çırpışı kadar kısa seni sığdırmaya çalıştığım hayatım. Sen bensiz de olsa mutlu ol…

“Ben yalnız kalmak istemiyorum.”

Yazar Bilgisi

Mecnun R.

O artık resmen bir ekonomist. Aynı zamanda web geliştirici ve blog yazarı. Gitarıyla seslendirmeye çalıştığı şarkılarda yaşayan bir ruh hastası. İşte sana minik bir tanıtım yazısı. Detaylı bilgi için tıklaman gereken yer Hakkımda sayfası...

Yorum Yap