Mavi Dünyam!

Bir serseri yağmur damlasıydı…

yazan: Mecnun R.

Rüzgardı dalgalı saçlarını omuzlarından havalandıran,uzakları yakınlaştıran. Piyanonun gönlüne yankı yapan vuruşlarında beni hatırlatan. Yağmurlu bir gecede köprüden deniz aşırı görünmezi görmendi beni düşündüren. Şemsiye almayışımı hatırlayıp gül bu kez, şemsiyene sığdırmaya çalış ikimizi. Yağmur tanelerini saydığımı düşün, gözlerimin boşluğunu anlama. Anlama yokluğunun süpürdüğü gözlerimin fersizliğini. Bakma öyle,ilgilenme!
Gecenin maviliğine bürünme pembeni al, dal mutluluklara,mutlulukların ki benim mutluluğum artık..
Bakma öyle,ilgilenme!
Dokundurma gözlerini,
ateşlere düşürme,
gökten yere vurdurma…
Bırak, ilgilenme!

Düşünme beni git artık durma daha fazla sislenirken köprü, git diyorum düşünme sislerin ardını, görme. Ellerin donmasın,yüreğin titremesin..Üşüdüğünü hissetme ölmüşlüğüm karşısında.
Köprü demirleri ne kadar soğuk değil mi? Denizin tuzlu suyuna ne demeli, kıyıya vurdukça acıtıyor,  istiridyenin kestiği yeri…

Hani bir akşam üzerinde yanan sokak lambasının altında yudumluyorduk ya denizi, kana kana.. İşte öyle yudumluyorum unuttuklarını,öyle yudumluyorum hayallerini… Yüreğimin kıyısına vursun,saklın saklımda kalsın. İmkansızın içimde kanasın. Bırak rüzgarı, kokun sızlatsın. Gökyüzünden süzülsün, bana doğru yaklaşsın. Dudaklarıma dokunsun.Ama gitmesin. Bakma öyle, bir serseri yağmur damlası olmasın bu kez. Rüzgar uzatsın huzuru saçlarının ucundan..
Gözyaşın karışırsa yağmura,
damla damla süzülürse toprağa,
…unutma, ilgilenme..!

Yazar Bilgisi

Mecnun R.

O artık resmen bir ekonomist. Aynı zamanda web geliştirici ve blog yazarı. Gitarıyla seslendirmeye çalıştığı şarkılarda yaşayan bir ruh hastası. İşte sana minik bir tanıtım yazısı. Detaylı bilgi için tıklaman gereken yer Hakkımda sayfası...

Yorum Yap