Yürüyen Merdiven

Çok Güzel Seviyorsun

yazan: Mecnun

Sen ayağın taşa takılıp tökezlediğinde, o kısacık anda yaşadığım korkuyu, içimde parmaklarımın ucuna kadar duyduğum endişeyi görmüş gibiydin kurduğun son cümlende. Biliyordum işte. Seni doğru tanımıştım. Senin çok başka, öyle kimselerin anlayamayacağı bir başka halin vardı gördüğüm ilk andan itibaren. Hislerimde haklı çıktım. Haklı çıkmış olmam umut veriyor. Senin o eşsiz gülüşün hâlâ gözlerimin önünde, o gülüş hayata karşı yitirdiğim heyecanımı bulup çıkardı karşıma ışıl ışıl kısıldıkça gözlerin. Öyle büyülüsün ki… Yıllardır tanıyormuş gibiyim. Susup saatlerce izlesem doymam. Var olduğu bilinen ama nadir olarak görülebilen saklı bir hazinesin benim gözümde.

Seviyorum diyemedim sana, sıradan bir söz gibi gelirse diye dilimin ucuna bile getiremedim. Duyduğunda içi boş, ruhsuz, anlamsız, hikayesiz, duygusuz, şiirsiz, hislerimden bağımsız gelmesinden öylesine korktum ki; Seni sevdiğimi söyleyemedim.

Senin nazarımda pek kıymetli olduğunu anladığını bilmek bana daha evvel yaşamadığım bir huzuru verdi. Seni anlatmak, paylaşmak istemiyorum. Kayda geçirmek istediğim bana kurduğun son cümle aslında. Görüşemeyecek olmamız çok acıtsa da yüreğimi hatalarım kadar net görünen sessiz sevgimi farkedişinle tarifsiz bir mutluluğu verdin. Buruktum rast gelmezsek bir daha göremeyecek olduğum için ama çok güzel seviyorsun deyişinle sana söylemek isteyip söyleyemediğim onca sayfalara sığmayacak cümlelerimi hissettiğini, gördüğünü, yüreğinle okuduğunu biliyorum. Sen hayatımın sonuna kadar var olacak yeni düşüncelerimin, değişimimin mimarısın. Karanlığın hapsettiği o mavi dünyamı geri verdin bana. İyi ki tanıdım seni.

Gözlerinin değdiği, ayak bastığın her yerde bende olmak isterken kendimi ifade edemeyişim de hayatımın hatası olarak kaldı. Hakkımda kötü düşünmüyor olman bu yüzden hafifletmiyor. Sessiz sedasız yarım kalmış bir hikayem olarak kaldın ısıtıp, küllerinden kurtartığın yüreğimde. Görürsem şayet ışıl ışıl gözlerini tekrardan, hani rast gelirsek bir daha seninle işte o zaman gözlerime yansıyan ışıltı yüreğime dokunuşunun tezahürü olacaktır.

Çok kıymetlisin, her şey için teşekkür ederim.

Yazar Bilgisi

Mecnun

Sessizliğiyle dikkat çeken radyo programcısı. Aynı zamanda web geliştirici ve blog yazarı. Gitarıyla seslendirmeye çalıştığı şarkılarda yaşayan bir ruh hastası. İşte sana minik bir tanıtım yazısı. Detaylı bilgi için tıklaman gereken yer Hakkımda sayfası...

Yorum Yap