Yürüyen Merdiven

Gitti Gönlümün Efendisi

yazan: Mecnun R.

İlk duyduğunuzda mutluluktan uçuran olayın tam olarak merkezinde hissedersiniz kendinizi. Zıp zıp zıplarsınız. Çünkü hayatınızdaki değerlerden biridir.
Bir süre sonra acı gerçek hiç de hazır olmadığınız bir anda yakalar, kulağınızda yankılanır. “Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak!”

Geceleri ranzanın alt katından sizinle ettiği muhabbetlerden dolayı işe geç kaldığınız günler, iş çıkışı koştura koştura bindiğiniz servisten en yakın avmde inip geçirdiğiniz o eşsiz vakitler, fastfoodlar, Türk kahveleri, Eminönü’nde gömülen balık ekmekler, gülüşlerle tırmanılan o Galata’nın yokuşları, İstiklal’de güneşin altında yürürken “çok terledim beya” dediği ve her on dakikada bir soluklandığınız haftasonları ve belki de akla ilk gelecek olan Üsküdar’da Kız Kulesi’ne karşı yudumlanan o çaylarla tüttürülen sigaralar sonlanmıştır.
Bol kahkahalı muhabbetler yerini ciddi meselelere bırakacaktır. Artık onun her şeyine ilk başka biri -üstelik hayatına sizden yıllar sonra girmiş biri ortak olacaktır.

En iyi arkadaşınız evlendiğinde birlikte geçirdiğiniz av sezonu sona erecek, o giderken çocuk kalbinizide beraberinde götürecektir. Ama yine de çok güzel bir olaydır. Onu tanıdığınız için bu mukaddes gününde şahit olduğunuz gerçek mutluluğu sizi çok ama çok sevindirecektir. Onun adına duyduğunuz bu mutluluk kalbinize huzur verecektir.
Şahit olduğunuz böyle bir günün her dakikasını dolu dolu yaşamalısınız. Bu hislere paha biçilemez.
•yok bişi gözüme toz kaçtı 🙂

Yazar Bilgisi

Mecnun R.

O artık resmen bir ekonomist. Aynı zamanda web geliştirici ve blog yazarı. Gitarıyla seslendirmeye çalıştığı şarkılarda yaşayan bir ruh hastası. İşte sana minik bir tanıtım yazısı. Detaylı bilgi için tıklaman gereken yer Hakkımda sayfası...

Yorum Yap