Yürüyen Merdiven

Görüşmek Üzere…

yazan: Mecnun

Bazen bir bakış bazen de bir çift söz yön veriyor hayatına. Söze nasıl başlandığının hiçte önemi olmuyor böyle bir durumda. İçine dolan o tuzlu deniz kokusu alıyor aklını. Hafifliyorsun. Gözlerinin ışıldadığını biliyorsun, keyifleniyorsun, gökyüzünden denizin mavisine kadar maviler senin oluyor. Beklemediğin bir anda mutluluğun göz kırpması yüzüne tebessümleri konduruyor. Engel olamıyorsun. Heyecanlanıyorsun. Zamanı durdurmak istiyorsun. Durmuyor kalbin atışlarını hızlandırıyor. Bu duyguyu çok seviyorsun. Aldığın yanıtların, sözcüklerin seni o güzel gözlerin, o eşsiz tebessümlerin önüne çıkarıyor sanki. Heyecanın katbekat artıyor. Tanıyorsun kendini, biliyorsun bu hislerin gerçek olduğunu. Dinlemek istiyorsun sadece, susup tanımak, gözlerini takip etmek istiyorsun.

Saçlarının tellerini tek tek sevebileceğin gününüz var mı yazınızda diye merak ediyorsun. Siz mi, diye yanıtlıyorsun kendini. Neden olmasın, karşılaşmanız bile anlamlar taşımıyor mu senin için? Sizi buluşturan günü düşünüyorsun, düşünürken yüreğinin daha da hızlanıp boğazına kadar baskı yaptığını hissediyorsun. Gözlerin doluyor ara ara… Çünkü mutlusun, yüreğindeki ağırlığı aldığını hissediyorsun.

Bu kadarı bile seni mutlu edebiliyorken dahası nasıl bir şey olabilir, diyorsun. Tahmin etmek istemiyorsun. Ansızın geldiğinde verdiği ruh halinin içindeyken o an, bunun devam etmesini istiyorsun. Yakınındayken çok kez yakalandığın bakışlarına yenilerini eklemediğin için pişman oluyorsun ama gözlerinin önünden geçen kareler kendi mutluluğunun fotoğrafını çekiyor. Ayna karşısındaymış gibi kendini gördüğün bu hâline gülüyorsun. Tanımak istiyorsun, dokunduğu saçlarından bir telin haberin yokken rüzgârın sana getirmesi gibi, gözlerinin değdiği yerde olmak istiyorsun. Onu düşündüğün anlar bile senin için böyle kıymetliyken nefes alıp verdiği o yeşilin altında buluşmanın senin için ifade ettiğini dile getiremesen de seni tanıdığında hissetmesini umut ediyorsun.

Bir çift söz mü seni böyle umutlu uyandıran sabahlara, bir çift göz mü yüreğini titreten bakışlarıyla, bir tebessüm mü böyle seni alıp götüren uzaklara…

Yazar Bilgisi

Mecnun

Sessizliğiyle dikkat çeken radyo programcısı. Aynı zamanda web geliştirici ve blog yazarı. Gitarıyla seslendirmeye çalıştığı şarkılarda yaşayan bir ruh hastası. İşte sana minik bir tanıtım yazısı. Detaylı bilgi için tıklaman gereken yer Hakkımda sayfası...

Yorum Yap