Mavi Dünyam!

Hâlâ Hayatımı Etkiliyorsun!

yazan: Mecnun

Kokusunu duyuyorum hatıralarımın. Anımsadıkça yaşanmışlıkları bir koku bürüyor etrafımı. Gözyaşlarım geliyor gözlerimin önüne. Nasılda akarmış nasılda rahatlatırmış. Şimdi kaskatı kesilmiş bir haldeyim.

Kokunu duydukça kalbim o anı tekrar yaşıyormuşçasına hızlanmaya başlıyor. Hızlı hızlı çarpmaya başlıyor. Bu heyecanı hatırlıyorum. Bu heyecan gözlerimi dolduruyor. Özlüyorum. Ben o heyecanımı geri istiyorum. Belki geri bana gelse onu boğmana izin vermeyeceğimi düşünüyorumdur.

Bir İstanbul sabahını, trafiğini, koşuşturmasını, en çokta Üsküdar’ın bana yaşattığı havasını özlüyorum. Ben asla affetmiyorum. O heyecanımı öldüren, o güvenimi, inancımı kıran saçma sapan oyunlarını, beni yok eden zihniyetini asla anlamayacağım. Asla affetmeyeceğim. Hayata dair tüm iyi niyetimi öyle acımasız çiğnedin ki, tamir edemiyorum. Bu benim hayatımı öyle etkiliyor ki, boyutunu bilmiyorsun. Sen basit davranışlarının basitçe geçebileceğini düşündün belki de. Ama bak ne durumlara sebep oldu. O basitlik benim hassas hassas korumaya çalıştığım o cam gibi şeffaf dünyamı paramparça etti. Tahmin ettiğinden, edebileceğinden fazla parçalara ayırdı. Toparlanması mümkün olmadı. Denedim, olmadı. Bunu haketmedim ben. Ben bunu haketmedim. Seni asla affetmeyeceğim.

Unutulurdu inan. Tertemiz bir fotoğraf bıraksaydın. Hüzünlü de olsa gülümsetebilirdi zamanla.
Ama sen aklıma gelen her güzel hikâyeyi bile karartacak kadar yıktın. Her güzel anın içinde bile bir karanlık nokta bulabiliyorum düşündükçe. Öyle sinirleniyorum ki bazen beni aslında tanımadığını düşündürecek kadar lanet biri olmaya dönüşeceğimden korkuyorum. Sinirlendiğimde bunu da yaşıyorum. Hâlâ hayatımı etkiliyorsun. Sabrediyorum. Senin hayatını etkilememek için inan sabrediyorum. Sen beni bu duruma düşürüp gülemezdin. Sabrediyorum.

Yazıp yazıp sildiğim günler vardı. Seni içten, daha içten, çok daha iyi hissettirebilmek için çırpınmalarım vardı.
Seni sevmek, sana güvenmek, sana inanmak, sana değer vermek hayatıma mâl oldu. Kararttın!

Affetmeyeceğim.

Yazar Bilgisi

Mecnun

Sessizliğiyle dikkat çeken radyo programcısı. Aynı zamanda web geliştirici ve blog yazarı. Gitarıyla seslendirmeye çalıştığı şarkılarda yaşayan bir ruh hastası. İşte sana minik bir tanıtım yazısı. Detaylı bilgi için tıklaman gereken yer Hakkımda sayfası...

Yorum Yap