Yürüyen Merdiven

Hayvanlardan Farkımız Kalmadı!

yazan: Mecnun R.

Facebook’ta pek fazla vakit geçirmiyor olmama rağmen her girişimde kafamı bozacak birşeyler çıkıyor karşıma. Belki gördüğünüz belki de her an karşınıza çıkabilecek bir fotoğraf gördüm. Tanımlayacak kelimeler, sövecek küfürler bulamadığım kanımı donduran bir durum. Haysiyetsiz, şerefsiz, namussuz din düşmanları (hayvanlar bile diyemiyorum, hayvanlara yazık) fotomontaj yaparak kutsal mekanımız Kâbe’ye hakaret etmişler. Allah onların belasını versin.

Şimdi birileri bunu yaparak hayvan sınıfına bile girmezken bizim insanımız resmen ‘biz hayvanız’ diye bağırıyorlar. Ulan bu kadar düşüncesiz olabilir misiniz ? Bu kadar boş bir beyinle doğmuş olabilir misiniz ? Bu kadar hayvanlaşabilir misiniz ? Benim resmi gördüğüm sayfa 80binlik bir kullanıcıya sahip ve Türkiye merkezli. Bu sayfa, bu resmi paylaşmış ve altına resmin içerisindeki kızın hareketinden ötürü 1 Beğeni: 5 tokat, 1 yorum: 10 tekme gibi saçma sapan birşeyler zırvalamış. Ulan hadi bu sayfayı yöneten bir(kaç) gerizekalı, düşüncesiz, akılsız kişi ya da bir(kaç) şerefsiz, belkide islam düşmanı(düşmanları).. ne olduğu belirsiz işte! O ….. yönetici(ler) o resmi eklemişte bizim 942 kişi o resmi düşünmeden nasıl beğenmiş ya? Aklım almıyor insanımızın bu kadar otlaşmasını! Bu oyun mudur arkadaşım ya ? O resmi montajlayan orospu çocukları, bizim bu mal milletin sayfasını gördüğünde nasılda gülüyorlardır halimize. Sinirim hala yatışmadı, dilimi tutamıyorum yazılarımı takip edenlerden özür dilerim. Bizi bu kadar ne aptallaştırdı birader ? Bu kadar ne mal etti ? OFFF OFFFF!!! Anlayamıyorum artık cahilleşiyor muyuz, düşüncesizleşiyor muyuz yoksa ne bok yiyoruz ?

Yazık, çok yazık! Bir olup bunu yapanlara karşı olacağımıza, yapanların reklamını yapan kendimizle ve hatta bunu farkında olmadan beğenenlerimizle uğraşıyoruz. Son olarak bir şey belirtmek istiyorum. Bu fotoğrafla ve benzerleriyle karşılaştığınızda yapacağınız şey fotoğrafa küfür yazmak yerine fotoğrafın veya sayfanın ‘SEÇENEKLER’ kısmından ‘ŞİKAYET ET’ bölümüne tıklamak olsun. Şikayetinize açıklama olarak ‘NEFRET SÖYLEMİ’ kutucuğuna tıkayarak sebebinizi bildirirseniz, ‘tür’ olarak ‘BİR DİNİ GURUBU HEDEF ALIYOR’ seçeneğini seçerseniz resmin ve bulunduğu sayfanın yayından kaldırılması için birşeyler yapmış olursunuz. Yarası olanlar gocunmasın, kendine çeki düzen versin!

Yazar Bilgisi

Mecnun R.

O artık resmen bir ekonomist. Aynı zamanda web geliştirici ve blog yazarı. Gitarıyla seslendirmeye çalıştığı şarkılarda yaşayan bir ruh hastası. İşte sana minik bir tanıtım yazısı. Detaylı bilgi için tıklaman gereken yer Hakkımda sayfası...

1 Yorum

  • Güzel bir konuyu dile getirmişsiniz. Bu kadar aptal olamaz bir insan. Hele sayfa adminleri varya… Neyse bende sinirleniyorum yazdıkça.

Yorum Yap