Yürüyen Merdiven

Mavi Sen Misin?

yazan: Mecnun

Aklımdan çıkmadığını söylemek isterdim. Bir anlam ifade eder miydi? Gözlerini, gülüşlerini her saat kaç defa izlediğimden haberin dahi olmuyor. Sadece hakkında çok şey merak ettiğimi söyleyebildim. Bunu bile dile getirirken kalp atışlarımın hızlandığını bilmiyorsun. Heyecanlanıyorum. Seninle ilgili düşünürken bile heyecanım nefesimi kontrol etmeme mâni oluyor. Şairin dediği gibi anlatamıyorum. Kelimelerin kifayetsiz kalışına kendimde şahit oluyorum. Kelimelerimi yakıyorsun dediğimde hiçte abartmamıştım.

Ben duygularımı açıkça ifade edebilen biri değilim. Bazen ifade etmeye çalıştığımda oluyor ama bunu kendine saklayan biriyim. Bu sebeple danışabileceğim kimsem yok. Anlatmayı sevmiyorum, paylaşmayı istemiyorum. Ne hissettiğimi ve neler hissedeceğimi sadece senin bilmeni istiyorum. Bunu nasıl başaracağımı bilmiyorum.

Bana hissettirdiğini anlatabilecek kelimeleri bulsam bile ben duygularına hitap edemedikten sonra bir anlamı yok ki… Akşamüzeri kar yağmıştır. Pencereden izlemişsindir. Hatta dışarı çıkıp ellerini açıp avuçlarına yakalanmalarını beklemişsindir göğe bakarak… Gece vuran ayazla ruhu çekilmiş bir beyaz örtü kalmıştır sen uyurken. Buna rağmen sabah uyandığında o cansız, rüzgarla oradan oraya savrulan taneciklerin güneşi kalbine yansıttığını görürsün. Bembeyaz bu örtünün içinde yürümeye devam ettikçe içini ısıttığını hissedersin. Güneşin kar tanelerine hayat verebileceğine inanırsın gördüklerinle, hissettiğin o sıcaklıkla.

İşte öyle geldin sen bana. Gülüşlerin, gözlerin öyle güzeldi ki. Yağan kara açılan eller gibi bende kirpiklerimi açtım seni izlerken. Kırpmadım gözlerimi. Yüreğime kadar değdi gözlerin, o senden habersiz içimi ısıtan gülüşlerin. Seni nasıl ikna edebilirim, bilmiyorum? Sadece kolay olmadığını biliyorum. Kalbime ılık ılık yağan karda sendin. Ayaz gibi buz kestiren de sendin. Bir süre sonra güneş gibi doğup içimi ısıtan da sendin. Bunları ne kadar derin hissettiğimi anlatmaya çalışmak değil niyetim. Sana hissettirebilmek tüm derdim.

Nasıl olacak?
Seninle vakit geçirebilmek mümkün olsaydı, ne kadar mutlu olurdum. Daha kolay olurdu sanırım seni tanımak ve beni tanımanı sağlamak. Belki de bu sefer ellerim tutmazdı, dilim dönmezdi, ayaklarım birbirine dolanırdı. Hiç şansım kalmazdı. 🙂 Bilmiyorum. Kendimi tanıyorum, ben seni düşünürken bile heyecanlanıyorum. Seni gözlerimden sakınacak kadar hassas sevebileceğime inandırabilir miyim? Senin neler hissettiğini bilmeden, neler düşündüğünü bilmeden hiçte kolay değil. Bildiğim tek şey; sen benim hayatımın geri kalanına şahit tutmak isteyeceğim gönlün sahibisin. Yeniden doğmak gibi hissettiren gücün var. Bakışlarından aldığım enerjinle, seni okuduğum o zarif kelimelerinle haberin olmadı ama ses oldun sen benim mavi dünyamda… Seninle tanışmış olmaktan ve seni tanımak için arasıra cesaret edebiliyor olmaktan dolayı çok mutluyum. Tanıştığımıza memnun oldum.

Yazar Bilgisi

Mecnun

Sessizliğiyle dikkat çeken radyo programcısı. Aynı zamanda web geliştirici ve blog yazarı. Gitarıyla seslendirmeye çalıştığı şarkılarda yaşayan bir ruh hastası. İşte sana minik bir tanıtım yazısı. Detaylı bilgi için tıklaman gereken yer Hakkımda sayfası...

Yorum Yap