O artık bir ekonomist

yazan: Mecnun R.

4 yıllık lisans serüvenim bitti ve ben bile mezun oldum. Bir sayfayı hiçte tahmin edemeyeceğim şekilde yoğun duygular ve hüzünlerle geride bırakırken, tüm gücümü toplayıp umutlu bir geleceğe açmak istiyorum yeni sayfalarımı…

Daha güzel bir şehirde üniversite okumak istediğimdendi mutsuzluğumun sebebi. Dönüp baktığımda görüyorum ki değerli arkadaşlarım sayesinde çok güzel anlarım olmuş. İnanılır gibi değil ama burukluk var, gidesim yok gibi. 😛 Anlarımı yaşanır kılan tüm değerli arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Hayat şimdi başlıyor…
Bense insanoğlunun doğal düzenini bozmuş olduğu hayatın beni yönlendirmesinin önüne geçmek ve kendi hayatımı kendim yönetmek, yönlendirmek, şekillendirmek ve mutlu olabileceğim hale getirmek için çabalayacağım. Yatışa devam 🙂 Bekle beni yüksek lisans!

Hasretti Üniversite…
1674 km uzaklıktan özledim her defasında sevdiklerimi. Kış memleketinde elimi kara sürmeyişimin farkına vardığım yerdi dönüş yolum. Sessizliğe yükledim içimde kopan fırtınaların hepsini.

Hepsi ayrı bir renkti…
Güzel ülkemin dört bir yanından ortak bir amaç için gelmiş bulunmakta olan benimde içerisinde bulunduğum çoğunluk, tek tek renk verdi birbirlerinin hayatına. Farklı bakış açılarıyla tanıştırdı kimileri kimilerini… Beraberliği vurguladı yüreğinin güzel olduğuna inandıklarımız.

Hayatın deneme tahtasıydı üniversite…
Öğrenci psikolojisi ile hayatı anlamanın kesinlikle mümkün olmayacağına inananlardanım. İşsiz ve güçsüz bir bireyin gerek aile gerekse devlet ya da çevresel faktörlerin desteğiyle geçinmeye çalıştığı bir deneme tahtası.

Unutulmayacak olanlara teşekkür ederim…
Dünyaya açılan bir pencere misali gençlerin ufkunu açması nedeniyle saygı gösterilmesi gereken bir kurum olan üniversitelerde arkadaşlık, dostluk ilişkilerimizde kendini unutulmaz kılan arkadaşlarıma yüreğime yerleştirdikleri her bir meşale için çok teşekkür ederim.

Özgürlüktü üniversite…
Fikirlerin özgürce tartışılması gereken bir yer fakat biz toplum olarak saygıyı kaybetmiş bulunduğumuzdan, birilerinin diğerlerinin değerlerine önem vermeden ortaya attıkları fikre, birilerinin de haliyle saygısızlık eden tarafa çoğunlukla saygısızlıkla karşılık vermesi maalesef özgürlük anlayışımızın ne kadar sığ olduğunu her defasında göstermektedir.

Aşktı üniversite…
Aşkın, yaşamın her anında var olduğuna inanan biri olarak aşkı gördüğün sebebe takılmadan her daim aşkı bulduranın gücü ve kudretinden ötürü umutlu olması gerektiğine inanıyorum insanların…
Aşk her anımızda…

Saygıya değer hocalarımızın hepsi birbirinden değerli olmasına rağmen, birkaç hocamı hep ayrı tutmuşumdur. Onları daha çok sevmişimdir. 🙂

Yazar Bilgisi

Mecnun R.

O artık resmen bir ekonomist. Aynı zamanda web geliştirici ve blog yazarı. Gitarıyla seslendirmeye çalıştığı şarkılarda yaşayan bir ruh hastası. İşte sana minik bir tanıtım yazısı. Detaylı bilgi için tıklaman gereken yer Hakkımda sayfası...

3 Comments

  • Harika bir kalemin var ve eminim hiçbirimizi bu yazılardan mahrum etmeyeceksin. Üniversite, minyatür bir hayat. Sen de bunu çok güzel özetlemişsin. Yazılarının ve başarılarının devamının geleceğinden eminim. Handan Hocan.

    • Özel ve güzel düşüncelerinizdir beni böyle içten mutlu eden ve gözlerimin içerisindeki tebessümüme neden. Öyle inanıyorum ki, mutluluğu yeniden tanımlamam için hayatıma değdi gözleriniz. Sizi en çok seven ve sevecek olan öğrenciniz. 🙂

      • Kırmızı gözleriyle Arap kokan bir adam ve şarkının başlamasıyla hareketlenen yüzü. Kadife ses dedikleri bu kadınınki olsa gerek. Ve Beyrut büyük aşkı Akdenizin.

Yorum Yap