Mavi Dünyam!

Olanlar Olmuş

yazan: Mecnun

Unuttuğunu düşündüğüm onca hatıradan en kısa olanı mı dersin, hatırlanmasının güç olacağını düşünebileceğin onlarcasını mı dersin hepsi en olmadık yerlerde bile geliyor aklıma. Benim için nasıl bir değere sahip olduklarını bilirsin. Bilmene rağmen yıkarsın işte hepsini… Sayende güvenemiyorum.

İnce ince düşündüm. Her anın sana iyi hissettirmesi için ince ince düşündüm. Bunun yoracağını, yıpratacağını bile bile zevkle düşündüm. Düşünmekle kalmadım. Aldığım nefeste dahi bunu hissettim, yaşadım, yaşattım. Bunu yaşattım. Bunu başardım. Hissettin sen bunu biliyorum. Hâlâ anlamadığım, cevabını bulamadığım şeyler var. Bunu nasıl yapabildin? Benim düşüncelerimin, davranışlarımın hassasiyetini en derinden hissedip beni nasıl yaralayabilirsin, aklım almıyor.

Yıktın!

Kimseye güvenemiyorum. Kimseye emek vermek istemiyorum. Her şeyden önce kimsenin beni tanımasına yardımcı olmuyorum. Özel olduğunu düşündüğüm insanlarla bile karşılaşsam kendimi, duygularımı, düşüncelerimi anlamaları için çaba göstermiyorum. Bunu yapmayı istesem de yapamıyorum. Kimseye penceremi açmak istemiyorum. Tekrardan aldanmak korkusu değil bu. Yeniden aldanmak daha fazla acıtamaz bunu biliyorum. Ama senin yüzünden gerçekleşen senin o anlam verilemez derecede karaktersizce bıraktığın yıkımlar öyle yordu ve yormaya devam ediyor ki ben bir merhabadan öte geçemeyecek kadar uzak duruyorum insanlardan.

Beni tanıyorsun. Kendimi düşünmeyecek olduğumu biliyorsun. Hatta bunu severek yapacağımı da biliyorsun. Bir çift gözün tebessümüne ömrümü verebileceğime inanırsın. Birkaç ay evvel böyle birini tanıdım. Gözlerindeki ışıltı dünyaya nasıl bir anlam katıyor, düşünemezsin. Sen masumiyete körsün. İşte o ışıltının bana döndüğüne, içimi ısıttığına, bu güzelliğe dünya gözüyle şahit olmanın mutluluğunu, heyecanını yaşadım, yaşıyorum da… Bir daha göremeyecek olsaydım da bu kadarının bile değeri öyle büyük ki.

Yok işte!

Tanıdım tanımasına da. Kendimi tanıtmaya mecalim yok. Bırakmadın ki bişey… Mahvettin duygularımı! Yıktın beni. Biliyorum ki dünya da sayılı insanlardan biri. Benim bunun farkında olduğumu ve onun hakkettiği değeri hatta fazlasını vereceğimi iletemiyorum. Yordun beni. İletişim kurmak bile istemiyorum insanlarla. Beni tanımasını istiyorum. Dahasına enerjim yok.

Bazı insanlar vardır. Korunuyorlardır bu dünyanın zalimliğinden, kötülüğünden. Onlara zarar vermemiştir hiçbir karanlık. Onlar bilirler iki yüzlüleri ama hiç öyle bir hâle girmeyi akıllarından geçirmemişlerdir. Bilirler kötülükleri ama sokağına dahi uğramamışlardır. Kimsenin zarar veremeyeceği kadar korunmuş bir bahçede yetişmiştir onlar tıpkı bir çiçek gibi. O çiçeğe rüzgar bile sert davranmamıştır. Yağmur narin narin yağmıştır üzerlerine. O özel yüreklerden birine sahip olan bir güzelin tebessümüne değdim ben. Hiçbir şeyin tesadüf olmadığına inanarak…
Bu cümleyi kurarken de seninle tanışmış olmamızı da hesaba katıyorum. Zira senden gelen her ateş benim hatalarını bile bile sana gösterdiğim hassasiyetin, değerin cezasıydı. Sonunda benim hayatımı böyle alt üst edebileceğin kadar seni bir konuma koymamdı. Tanımlayamıyorum bile gelişini, hayasızca gidişini. Sen resmen hayatıma darbe vurdun. Ruhumu öyle incittin ki. Açtığın o yaranın izi silinmiyor. Mahvediyorsun işte cümlelerimden de anlayacağın gibi. İyiyi, güzeli düşünsem de sen araya girip kötü olan ne varsa hatırlatıyorsun. Adım atmaktan vazgeçiyorum.

Bu kadarını bile nasıl yazdım bilmiyorum. Seni düşündüğümü, senin yüzünden hâlâ üzüldüğümü bilmeni istemiyorum. Seninle ilgili ne varsa komple silmek istiyorum. Sen tüm bunlara değmeyecek birisin. Hayatımı senin yüzünden neden mahvedeyim ki? Aklımdan çıkmayışına engel olamıyorum. En azından kendi başıma. Vurduğun darbe inemediğin kadar derinden sarstı. Bunu bu dünyada anlayamayacaksın.

Yazar Bilgisi

Mecnun

Sessizliğiyle dikkat çeken radyo programcısı. Aynı zamanda web geliştirici ve blog yazarı. Gitarıyla seslendirmeye çalıştığı şarkılarda yaşayan bir ruh hastası. İşte sana minik bir tanıtım yazısı. Detaylı bilgi için tıklaman gereken yer Hakkımda sayfası...

Yorum Yap