Mavi Dünyam!

Sevdam Vedalı

yazan: Mecnun R.

Sebebini bilmediğin o kadar çok ışığım varki gecelerimi aydınlatan. Gözlerinin içinde ışıldayan yalan bir ben mesela. Görmeden gittiğim yaşanmamışlıkları saymakla bitmez. Ne kadar sıcaktı nefesin, içtenliğinle konuşunca. Soğuktan titrese de vücudum, kalbim ne kadar da yumuşaktı koynunda.

Belki sana çiçek toplayacak fırsatım olmadı. Ama resmettiğim gelecekte en güzel bahçelerde büyüttüm imkansız aşkımı. Savunmam defalarca kırılsa da hiç bir yaramı açmadım gözlerine. Senden ardakalan ‘nereye götürsen gelecek olan vedalı sevdamıza’ tutunuyorum şimdilerde. Benim uzun rüyalarım yine seninle doğuyor her yeni güne.Bıkmadan aynı heyecanla izliyorum aynalardan seni, hasretle…

Bir bebek gibi büyüteceğim seni bundan böyle. Büyüdükçe asi davransa da yüreğime saracağım bende unuttuğun masumiyetini. Sana uzaklardan çokça mektuplar yazacağım. Bir kemanın vardı bende sana doğum gününde vermek istediğim. Ne de çok istemiştim o güzelim parmaklarına yakışır diye. Her notasında imkansızlığı yendiğimi duy istemiştim. Fakat sen haklı çıktın artık. Ne mektuplarımı okuyacaksın ne de notalarda gizlediklerimi duyacaksın.

Karanlığım senin aydınlığın olacaksa dediğimde, perdeleri açmayışımı mevsimsizlik bildin. Utanıp dile getiremesem de sesini duyduğumda yüreğim titriyor. Özledim mi denir sana. Yoksa seviyorum mu hâlâ. Bilmiyorum, bilmiyorum, bilmiyorum… Her mevsimin bahar bana. Yağan karın eriyor damarlarıma. Kalbim nasır tutsa da, taş olmadı daha.

Yıllar benden acımasızca kaçırsa da seni,
Yokluğunun yanıbaşında yakıyorum ciğerimi…

Yazar Bilgisi

Mecnun R.

O artık resmen bir ekonomist. Aynı zamanda web geliştirici ve blog yazarı. Gitarıyla seslendirmeye çalıştığı şarkılarda yaşayan bir ruh hastası. İşte sana minik bir tanıtım yazısı. Detaylı bilgi için tıklaman gereken yer Hakkımda sayfası...

Yorum Yap