İnternet-Teknoloji

SMS Çılgınlığı

yazan: Mecnun R.

Short Message Service; yani kısa mesaj, 160 karakterle hapsedilen yaşamlar artık heryerdeler. Sokaklarda, kaldırımlarda, karşıdan karşıya geçerken, alışveriş merkezlerinde yürürken kafalarını cep telefonundan ayırmadan mesaj üstüne mesaj atan gençlerden bahsediyorum. Hatta cep telefonu yerine el telefonu demeliyiz. Cebe pek girmiyorlar artık. Uzmanlar bununla ilgili alarm verip duruyor, aileler çocuklarından gelen ‘dıt dıt’ sesine alışmış durumda. Smsler hayatın her alanında, her konusunda kullanılmaya başlandı. Bugün okulda neler yapıldı, akşam nereye gidilecek; arkadaşlar anında haberdar ediliyor. Günlük ortalama 200 mesaj çeken insanımız aylık 6000 mesaj çekiyor ve aslında maddi külfeti, operatörlerin bol sms paketleri sayesinde eskisi gibi fatura yakan cinsten olmuyor. Bu durum uzmanlar tarafından bağımlılık olarak açıklanıyor. 14-17 yaş aralığında gençlerin ağırlıklı olduğu bir kitle tam olarak bu çılgınlar. 🙂 Tabi 30 yaşını doldurmuş olanlardan da bahsedebiliriz bu hastalıklı vatandaşlar arasında.

Reklama gel reklama!

Gençler beğendi Tarifeleri – Gençlere Özel Kampanya – Gençlik Paketi – Gençlere Özel Paketler
Gençlik Haftası ve hatta artık Sınırsız Mesajlaşma

Böyle Teknoloji Olmaz Olsun
Artık sosyal paylaşım platformlarınında cep telefonuna, hatta akılsız insanın akıllı telefonlarına entegre edilmesiyle, bu işin sms ile meğer ne kadarda masum olduğunu göstermiş oldu. Resimler, videolar paylaşılıyor artık. Herşey dahil paketlerle neredeyse siz kafanızı yaşayın biz ücretsiz sağlarız diyorlar. Düşünmeyin siz yeterki. Uyuyun.
Ayrıca kızların bu davranışının ne kadar itici, hatta aptalca ve bir o kadarda salak bir davranış olarak gördüğümü belirtmek isterim. Narin, düşünceli, hassas olması gereken bir yaratığa yakışmıyor.

Sevgi ve Saygılarımla
Mecnun R.

Yazar Bilgisi

Mecnun R.

O artık resmen bir ekonomist. Aynı zamanda web geliştirici ve blog yazarı. Gitarıyla seslendirmeye çalıştığı şarkılarda yaşayan bir ruh hastası. İşte sana minik bir tanıtım yazısı. Detaylı bilgi için tıklaman gereken yer Hakkımda sayfası...

2 Comments

  • 2 gün önce ilk sms’imi yaptım.
    5 yıllık arkadaşlarımın isyanı üzerine.. 1 kere dahi mesaj atmamıştım çünkü. Geçenlerde arkadaşımı aramıştım. dediki ortak sen arayınca kötü bir şeyler oldu sandım korkarak açtım diye. 😀

    Sms Doğru kullanıldığı taktirde güzeldir. Ama bizim milletimiz neyi doğru kullanır tartışılır 🙂

  • Güze bir yazı olmuş kardeşim ve sana katılıyorum bu konuda hastalar SMS çılgınları sosyal ağlara sardılar bu aralar biraz sayıları azaldı o yüzden el telefonu bağımlılarının.
    artık geçliğin çoğunda iş kalmadı hocam ne yazık ki he birisi bir hastalık kaptı kim kız hastalığı kimi uçkur hastalığı,kimi telekolik,kimi magazin kolik,kimi mesaj kolik,kimi facekolik hemen hemen hepsi beynini yontan yok eden hastalıklara/bağımlılıklara yakalanmış durumda.

    Bu ülkede fecebookta geçirilen vakit kadar kitap insanımız kitap okusa araştırma yapsa çok şey öğrenecek başta hasta olduğunu.

Yorum Yap