Denemelerim

Son Mektup

yazan: Mecnun R.

Sevgili ……. ,
Bir çiçek buketi üzerine yazmak için hazırladığım notumu buldum dün sabah. Bir mektup yazmak istedim. Son olacaktı bu mektup. Son kez sana “Sevgili ….cim” diye seslenecektim, duyacaktın. Belki de ilk defa bir aşk mektubu olacaktı. İyi dileklerde bulunacaktım. Bana getirdiğin mutluluğun en az dokuz misli senin olsun diye Allah’a yalvaracaktım.

Çok zaman geçti, her uyandığımda bahara kanat çırpan bir kelebek edasıyla hissettiğim günler bitti. Eskiden inandığım tek şey sonsuza kadar seninle beraber olacağımdı. Tüm hayatımı kendimi kandırmakla geçirdim. Ben ömrümün sonuna kadar yetecek kadar mutlulukla ayrıldım son deminden. Sana seni ne kadar sevdiğimden bahsederdim. Heyecanımdan, mutluluğumdan.

Oysa kaldıramayacağından habersizmişim. Masum olmuşum. Kabuslardan uyandığında başucunda olduğumu hisset diye uyumamışım. Kendime kabus olmuşum. Sağlık olsun. Mutluluğun bedelini ödemişim.

Bir buket çiçekti dizelerimi gülümsemeyle sonlandıracak olan, olmadı.
“Küçük şeylerle mutlu olabilen bir insan görünce zorluklar akıldan uçar.
Sebebi olabildiysem o an gözlerindeki mutluluğun, içerime bahar sevinci dolar.
Hele ki gözlerine gülmek bu kadar yakışıyorsa;
Yanıbaşında olamasam da yüreğinin sıcağı sarar.”

Çok şey yazdım sana, başkalarına ulaşan. Mutlu oldular ve inanamazsın tepkilerine. Ama mutlu etmekti amacım. Fazla mutlu olduk sanırım. Bir tanesinde sahile inmişken, daha önce hiç görmediğim bir güzele sana bakar gibi baktım. Mutlu oldu. Tam yaklaşıyordu ki… Bana o anda uzaklaşmak düştü. Bir tanesine sana yapmak istediğim sürprizlerden birini yaptım. Şaşırdı. Çok duygulandığını söyledi. Mutlu ettim sanırım onu da. Birkaç kez film izledik. Seninle hiç izleyemediğimiz kadar. Bir tanesiyle sabaha kadar oynamayı pek bilmediğim halde iddialaşıp tavla oynadık. Dışarda karlı bir hava vardı, uzaklarda sen. Bir tanesi sarhoştu, gözlerinde gözlerim. Ellerimi tuttuğunda hissettim hiçbirisi sen kadar sıcak olamazdı. İhanet değildi benimkisi. Kendimeydi. Sen yoktun. İçimdeki sen daima içimdeydi. Hangi birini söylesem farkettirmeyecek, sen hala içimdesin. İçimde güzelsin…

Her güne özel yazılar yazdım birçoğuna, aslında ne ben önemliydim onlar için, ne de onlar benim için.
Ama sen hala yoktun.
Bu son aşk mektubu olacaktı. Sana bu kez karşılıksız seslenecektim. Duyacaktın…
Olmadı. Yırttım attım, seni ve geleceğimi siyah beyaz bir filmde bıraktım.
Bir daha hiç masum olmadım…

Yazar Bilgisi

Mecnun R.

O artık resmen bir ekonomist. Aynı zamanda web geliştirici ve blog yazarı. Gitarıyla seslendirmeye çalıştığı şarkılarda yaşayan bir ruh hastası. İşte sana minik bir tanıtım yazısı. Detaylı bilgi için tıklaman gereken yer Hakkımda sayfası...

Yorum Yap