Denemelerim

Tanışalım mı?

yazan: Mecnun R.

Uzun zamandır seninle konuşabilmek için cesaretimi toplamaya çalışıyorum. Seninle konuşmaya yeltendiğimde heyecanıma yenik düşüp kendimi bekler halde buluyorum. Seninle ilgili senden habersiz hayaller kuruyorum. Gönül istiyor ki, bize fırsat ver. Beni tanımadan anlama. Anlamadan yargılama. Bana karşı bir önyargın olmasın. Olacaksa da bu sadece artniyetsizliğim olsun. İlk olarak bilmeni ve inanmanı istediğim, beni yanlış anlama ihtimalinden büyük tedirginlik duyduğum. Seni hiç ama hiç incitmek istemiyorum.

Eğer sende benim gibi şiirlere ilham olmuş o büyük aşkların günümüzde hâlâ yaşanabileceğine inanıyorsan, dile getirilen hislerin yerini bulması için gizli kalması gerektiğinin farkında olmalısın. Karşılıklı bir şeylerden emin olmadıkça iki kişi arasında yaşanan, konuşulan şeylerin diğerleri ile paylaşımının ikilinin arasındaki istenilen masumiyete gölge düşürebileceğine inanmalısın. Aşklar, sevgililer insanların daha doğduklarında alınlarına yazılan birer ilâhi hediyelerdir. Fırsat vermeden, tanımadan, uzaklaştırmak, uzaklaşmak insanın belkide kendine yapacağı haksızlıklardan en kötüsü olacaktır.

Bir sebepten ötürü ilgisini çekiyor insanlar insanların. Bende adını dahi bilmiyorken, rastgeldiğim bir sınavda senin sessiz-uzak tavrında kendimi buldum. Uzun uzun izlerken seni, yüzünde, gözlerinde, ellerinde, parmak uçlarında, kirpiklerinin hareketinde, duruşunda kendimi buldum. İzlerken mutluluğu duyuran güzelliğinse ayrıca çok çok özel geldi bana. Ben hâlâ o gerçek aşkların, saf duyguların yaşanabileceğine inanarak hayatımı artniyetsiz sürdürmeye çalışırken seni buldum.

İnsan tam olarak neyi aradığını bilemezken, karşılaştığında “aradığımı buldum” diyebiliyor. Düşündün mü hiç? Şair ne güzel cevap veriyor.
“Aslı’yı ruhlar aleminde görmeseydi Kerem, aslını nereden bulacaktı.”

İşte aslı olabilmesi de kolay değil insan için, Kerem’in huzurunda.
Üstüne laf söylenmez aslında.
Sırlarımı kalbime gömüyorum mantıklı düşünmeye çalıştıkça.
Öyle bir gel istiyorum ki sırrımı çözmüş ol, sakla.
Neden seninle konuşmadığımı da anla.
Uzaktan uzağa da yaşanabileceğini gördüm ben aşkın son damlasında.
Aşkı uzaklardan yaşayamadan, arasan da bulamazsın yanıbaşında.
Ben her gün yeniden ölüyorum biraz daha…
Üzgünüm, susacağım için sana da.

Ve şair şöyle neticelendiriyor;
Aşk dediğiniz şey,
Sevgilinin güzelliklerini paylaşmak değildir.
Onun her haline tahammül edebilmektir.
Kendinizi onda kaybetmek, yok olmaktır sevgilinin gözbebeklerinde.
Onsuz olamayacağını bildiğiniz için, kendinizde kendinizin kalmamasıdır
Aşk dediğiniz şey!

Yazar Bilgisi

Mecnun R.

O artık resmen bir ekonomist. Aynı zamanda web geliştirici ve blog yazarı. Gitarıyla seslendirmeye çalıştığı şarkılarda yaşayan bir ruh hastası. İşte sana minik bir tanıtım yazısı. Detaylı bilgi için tıklaman gereken yer Hakkımda sayfası...

Yorum Yap