İnternet-Teknoloji

Twitter Başlık (Header) Uygulaması

yazan: Mecnun R.

Merhabalar,
Facebook karşısında son zamanlarda popülerliği artan sosyal ağ platformu Twitter, ‘Facebook Kapak’ (timeline) uygulamasına benzer Twitter Başlık (Header) uygulamasını kullanıcılarının profil bünyesine dahil etti.

Twitter’a Başlık (Header) Resmi Nasıl Eklenir ?
Ayarlar (Settings) > Tasarım (Design) bölümünde yer alan Başlık (Header) kısmından kendinizi ifade eden bir fotoğraf yükleyerek profil alanınızda görünmesini sağlayabilirsiniz. Hazırlayacağınız özel başlık resimleri için aşağıda belirttiğim boyutları kullanabilirsiniz.

Twitter’ın alışılagelmiş sadeliğini elinden alan bu uygulama kullanıcıların zevklerine göre farklı yorumlar alıyor. Tabi bu uygulamayı isteğe bağlı olarak kullanabiliyor olmanız facebook zaman tünelinde başlangıçta yaşanan sıkıntıları ortaya çıkarmayacaktır.
Buyrun örnek profil olarak twitter adresimi kontrol edebilirsiniz. M.RaşiD (cocukgibi) Twitter

Ayrıca Twitter Me (Ben) butonunu açılır menüden dışarı çıkararak kullanıcılarını bir tıktan daha kurtarmış, direkt Twitter menü çubuğu üzerinden twitter profil sayfanıza ulaşmanıza olanak sağlamış. Güncellemeleriyle kullanıcılarını memnun etmeyi başaran Twitter, Facebook’u endişelendirecektir.

Sevgi ve Saygılarımla
Mecnun R.

Yazar Bilgisi

Mecnun R.

O artık resmen bir ekonomist. Aynı zamanda web geliştirici ve blog yazarı. Gitarıyla seslendirmeye çalıştığı şarkılarda yaşayan bir ruh hastası. İşte sana minik bir tanıtım yazısı. Detaylı bilgi için tıklaman gereken yer Hakkımda sayfası...

13 Comments

 • Kaç gündür başlık kısmına resim eklemeye çalışıyorum belkide günde 3-5 kez deniyorum ama sunucu hatası diyor, yükleyemiyorum. 2-3 gündür ise bakmıyordum ve bugün başlık resim ekleme kısmı kaybolmuş neden? ve ben neden yükleyemiyorum…

  • Farklı tarayıcılar ile denediniz mi? Kullanıcı yorumlarına göre Twitter uygulamalarında Firefox ve IE9 daha iyi sonuç vermektedir. Eğer tarayıcı değişikliği işe yaramazsa yüklemek istediğiniz resmin boyutlarını küçülterek deneyin. Adobe Photoshop kullanıyorsanız size ayrıca “Web ve Aygıtlar İçin Kaydet” kayıt seçeneğini kullanmanızı tavsiye ederim.

    • Twitter Başlık (Header) uygulaması için ayar sayfası olarak Profil menüsünü kontrol edin. Düzenleme sonucunda yükleme alanı (upload) artık Profil sayfasında. Twitter Settings (Ayarlar) / Profile yolunu izleyebilirsiniz.

   • Ya ben ayarlara giriyorum profil diyorum profil fotosunun altın başlık değiştire tıklıyorum ama sorun var diyo ve olmuyo yani başlık fotosu koyamadım

    • Resim boyutunu yazıda belirtildiği gibi max 1252×626 ölçülerinde tutmanız gerekmektedir. Eğer değerler zaten düşükse biraz daha düşürün. Dosya boyutu ile alakalı sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz.

 • merhaba… benim sorum şu.. ben twitter kullanımı konusunda oldukça yeteneksizim sanırım… bir dizinin yayaınladığı başlıkla bende diziye bir yorum yapmak istedim ve yaptımda.. dizinin adresinde gözükmüyor. benim sayfamda yazım var.. başlıklara yazı nasıl yazılır

  • Yazmış olduğunuz tweet hashtag listesinde yer almıştır. Fakat siz anladığım kadarıyla dizinin kendi twitter adresindeki tweetlerin içerisine bakmışsınız. #omrumnet şeklindeki yazmış olduğunuz hashtag’a tıklayarak kendi tweetinizi liste içerisinde bulabilirsiniz. Dizinin twitter adresinde kendinizi(yorumunuzu) görebilmek için yorumunuzu beğenip retweet yapmaları gerekiyor.
   Başlığa yazı eklemek için Ayarlar (Settings) / Profil menüsünden “Kişisel Bilgiler” alanına yazınızı eklemeniz yeterli olacaktır.

 • profile giriyorum başlık fotosu eğiştire tıklıyorum boyut ayarla diyor çoğu resim olmuyor değiştiriyorum resim olursa da boyut ayarla diyor yapıyorum uygula diyorum olmuyor yardım eder misiniz

Yorum Yap