Mavi Dünyam!

Unuttuğun Gün

yazan: Mecnun R.

Yeni bir gündeyim. Ama hala bir önceki senedeyim. Bazılarını hatırlıyorum şarkıların. Hatta çimlerin üzerinde uyarılara aldırmadan söylediklerimi bile hatırlıyorum. Bir sonbahar akşamı yağmurda şarkılar söyleyerek, gülerek, insanların bakışlarına aldırmadan kahkaha attığımız o yürüyüşler gözlerimin önünde.

Uzun bir yolculuğa çıkalım hemen şimdi. Hatırla acı sosu ketçabıma karıştırdığın mutlu günleri. Yürünmüyor artık değil mi ? O yollarda yürünmüyor. Daha geçen gün oradaydım. Sanki hiç gitmemişim gibi hissettim. Otobüs durağındaki kedi ile karşılaştım. Hareket saatleri değişmiş, otobüsü erkenden uğurladım. Seninle aynı yolculuğu bir daha yaşar mıyız ? Bilinmez ama, ben feleğimi şaşırdım.

Yanaklardan damla damla süzülen çok gözyaşı hatırlıyorum. Döküldüğü yerler farklı olsa da aktığı kalp aynı, biliyorum. Buruklaşmış, yenilmiş, atılmış… Her saniye başka bir sahne yaşıyorum. Hadi dön bak aynaya. Sahildeki kızlar duruyor mu orada ? Dön bak dünyaya hem kıskançlığın, hem deniz analarının, hemde küçük bir kayığın olduğu sahnede hala biz var mıyız acaba ?

Peki, sor insanlara hatırlayanlar var mı hala ?
Müzik kutusu neden aklımda kalmadı acaba ?
Sor!
Sor hadi.
Sor ne varsa…

Sana bir sır vereyim mi ?
Unuttuğun gün,
Karşılaşmamız an meselesi…

Yazar Bilgisi

Mecnun R.

O artık resmen bir ekonomist. Aynı zamanda web geliştirici ve blog yazarı. Gitarıyla seslendirmeye çalıştığı şarkılarda yaşayan bir ruh hastası. İşte sana minik bir tanıtım yazısı. Detaylı bilgi için tıklaman gereken yer Hakkımda sayfası...

Yorum Yap