Denemelerim

Uzaktan çok daha memnun oldum

yazan: Mecnun R.

Sanırım duyduğum o hoş ses senindi. Dönüp dudaklarına bakmak istedim. Bakamadım, konuşan sen miydin? Merak ettiğim için pişman ettirmeyecek, gözlerimi kapatıp sadece sesine yoğunlaşmayı isteyecek kadar işledi kulaklarımdan kalbime doğru. Sesin heyecan üfledi resmen içime.
Gülüşünü de gördüm ya o gün… Çok şirinsin, çok masum duruyorsun. Gerçekten de öyle misin ? İnandırmak için bir şeyler yap lütfen. Ben güvenemiyorum en son güvendiğimden beri, korkuyorum her zifiri karanlık geceden.

Yaşamadan bilemem, gelmeden göremem, biliyorum. Sana gelen yolların dikenlerinin ne kadar batacağını kestiremiyorum. Canımı acıtması değil mühim olan, kanayan yaralarıma şahit tutabilme ihtimalin her şeyden önce varolan. Bilemezsin ben ne kadar kıskancım. Gel artık durum ortada, zorlama beni. Benden bekleme ne olur ilk adımı… Gerçekten hissetseydim seni, döverdim o yanında biten yeni yetmeleri… : )  /Sana bunları demeyi çok isterdim.

Ama sende değilsin işte. Duruşun dikkatimi çekse de, sen değilsin. Uzun bir yolum var benim. Sen bu yolculuğa yoldaş olamazsın. Buna, izin veremem. Senin için en iyi olanı yaptın. Kendini korudun. Ben yeteri kadar düşünmemişim meğerse. Uzak kalışın karşısında duyduğum rahatlık ve huzur bunların farkına varmama birer ışık oldu bu gece. Ne haller içerisinde olduğumu anlayamazsın. Çok karışığım ben. Zorum. Yorucuyum. Ne seninle ne de bir benzerinle büyüyebilecek bir acım yok. Acılar o kadar yoğundur ki bende hepsi sımsıcak, bu gecede dün gibi hepsi yüreğimde kaynamalara sebep olacak. Yağacak olan yağmurların altında ıslanamam işte seninle. Gözlerinle tek bir hayal kuramamamın nedeni de hep bunlar belki de. Bu yüzden sana bırakmıştım. Belki sen çabalardın. Sanırım tüm beklentilerime rağmen hayat boyu karşımda pek böyle davranacak insanlar olmayacak. Olanlarda şimdikilerden pek farklı sayılmayacak. Üzgünüm sebebim var, sana da güvenemem. Uzaktan uzağa anlamlı bakışlar ve tanışamamışlık için tekrar tekrar memnun oldum. Bakışmak artık bir anlam ifade etmeyecek. Ben her gün körüm. Hoşça kal…

Yazar Bilgisi

Mecnun R.

O artık resmen bir ekonomist. Aynı zamanda web geliştirici ve blog yazarı. Gitarıyla seslendirmeye çalıştığı şarkılarda yaşayan bir ruh hastası. İşte sana minik bir tanıtım yazısı. Detaylı bilgi için tıklaman gereken yer Hakkımda sayfası...

Yorum Yap